Kimkolwiek jesteś – Jakub Szamałek – W.A.B. 2019

Před pár dny jsem tady chválil první díl trilogie Skrytá síť „Ať se rozhodneš jakkoli“, které vyšlo letos v nakladatelství Host v českém překladu. Když jsem viděl na Goodreads, že další díly mají ještě lepší hodnocení než první díl, tak jsem se téměř hned po dočtení knihy pustil do dalšího dílu série. A hodnocení na GR opravdu nelhalo!
— „Ať jsi kýmkoliv“ (volný překlad názvu druhého dílu) je opravdu ještě lepší než první díl a začíná se zabitím camgirl v přímém přenosu. Nově zde najdeme Anetu, která se stará o online propagaci nové polské politické strany, jejíž tváří je bývalý úspěšný fotbalista. Novou postavou je i Oleg z Běloruska, který si najde v Polsku novou práci jako moderátor diskuzí na velké sociální síti. A třetí novou postavou je bohatý Brit, který trpí mnoha fóbiemi a online chatování s polskou camgirl KandyKroosh je jeho téměř jediný kontakt s jinými lidmi.
— Ale nebojte se, novinářka Julita a vietnamský ajťák Janek stále budou hlavními hrdiny tohoto thrilleru. Tedy kromě souborů cookie a script-fu umění používat databázové dotazy API Facebooku. Dozvíme se hodně o zneužívání sociálních sítí politiky. A už jde o rozsáhlé sítě falešných profilů (paní Monice to dnes neuvěřitelně sluší) nebo masívního data miningu (pozdro z Cambridge) a popřemýšlíme zda jsou online volby jako v Estonsku dobrý nápad.
— Musím říci, že finále odehrávající se na hackerské konferenci ve Vegas bylo doslova kule rvoucí. Pokud jste po přečtení prvního dílu měli po zasednutí ke klávesnici počítače mírně paranoidní stavy, tak po dočtení tohoto, se vám ještě paranoia prohloubí. Každopádně knihu velmi doporučuji a už se těším na závěrečný díl. Na Goodreads ná hodnocení 4.15 z pěti.

Tiráž
Vydalo: W.A.B. v roce 2019
Počet stran: 416
Vazba: brožovaná
ISBN: 8328065045

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s