Buran – Wojciech Górecki – Czarne 2018

Za prvé Buran v názvu knihy je označení větru, který věje v zimních měsících v krajích Střední Asie a za druhé kniha má podtitul Kirgiz se vrací na koně, což na narážka na jinou knihu a to zakladatele polské reportážní školy Ryszarda Kapuścińského. I Wojciech navštívil stejné země a to Gruzii, Arménii, Azerbajdžán a pak všechny bývalé kolonie SSSR ve Střední Asii. Od Wojciecha Góreckého jsem už četl jak Planetu Kavkaz, tak Přípitek předkům a obě se mi líbily. Obě jsou o Kavkazu. : )
— Kniha je rozdělena prvotně podle jednotlivých zemí a pak ještě do kratších kapitol. Jinak první kapitoly se věnují kavkazským zemím jako je Gruzie a Arménie a pak přechází k asijským zemím jako je třeba Turkmenistán, Uzbekistán nebo Kirgistán.
— Autor se věnuje nejen velké historii a politice včetně popisu libůstek a zvláštností různých vůdců těchto zemí ale i drobným příhodám autora při putování tímto regionem. Jsou zde i informace o arménské genocidě a dalších etnických konfliktech v tomto regionu a to není moc příjemné čtení. Každopádně kniha se čte výborně a obsahuje všechno, co máme (nebo alespoň já mám) rád na polské reportážní škole. A tato kniha se dobře hodí k tomu aby jste ochutnali výše jmenované země a později si přečetli nějakou další reportáž, která se více věnuje jedné z některých zmiňovaných zemí podrobněji.

Tiráž
Vydalo: Czarne v roce 2018
Obálka: Agnieszka Pasierska
Počet stran: 256
Vazba: tvrdá
ISBN: 9788380497498

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s