Opowiadania bizarne – Olga Tokarczuk – Wydawnictwo Literackie 2018

Bizarní povídky jsou zatím nejnovější knihou od slavné polské spisovatelky Olgy Tokarczuk. V českém překladu vychází 19. 3. 2020 u Hostu. A opravdu jde o sbírku povídek. Autorka si vybírá náměty jak z minulosti, tak z víceméně současnosti, tak z nedaleké budoucnosti. Také geograficky jsou povídky velmi pestré.
— Některé povídky jsou jen na pár stránek, jiné jsou dost dlouhé a téměř by je šlo vydat samostatně jako novelku, třeba u Odeonu. Kvalita je stále vysoká ale musím přiznat, že některé povídky se mi líbily více a jiné méně ale průšvih nebyla ani jediná.
— Z těch, které mi sedly nejvíce bych zmínil Zelené děti. Příběh z minulosti, který odkazuje na jednu stařičkou záhadu / městský mýtus a je celkem dlouhá. Hned další je velmi krátká a víceméně ze současnosti a také se mi moc líbila. Mimochodem, na tuto povídku odkazuje motiv na obálce českého překladu. Jako třetí v mém žebříčku pak zaujímá předposlední povídka Hora Všech Svatých. ta má cirka padesát stran a odehrává se ve Švýcarsku v nedaleké budoucnosti a pointa je velmi povedená.
— Každopádně, pokud patří Olga Tokarczuk k vaším oblíbeným spisovatelkám, pak je tato kniha jasná volba. Najdete zde všechny atributy autorčina rukopisu: krásný košatý jazyk, exotické prostředí, motivy a množství podivných faktů zejména z minulosti. Díky tomu, že jde o povídky a obsahují velmi rozličné motivy, prostředí i literární žánry, tak bych tuto knihu doporučil všem, kteří se s tvorbou Olgou Tokarczuk ještě nesetkali.

Tiráž
Vydalo: Wydawnictwo Literackie v roce 2018
Čtou: sama autorka + různí herci
Délka: 6 hod 43 min
Formát: audiobook
ISBN: 978-83-080-6501-3

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s