Horyzont – Jakub Małecki – SQN 2019

Jakub Małecki mě zaujal už předchozím románem Rdza a mám ve svém TBR seznamu další jeho knihy. Horyzont je pokud vím jeho nejnovější román a je stejně dobrý jako ta Rdza. Opět zde máme zdánlivě všední hrdiny, kteří žijí své obyčejné životy a opět se ve vyprávění prolíná několik časových rovin. Opět tu máme zdánlivě drobnou událost, která ovlivní nezvratně život hlavního hrdiny.
— V tomto románu máme dva hlavní hrdiny (oba z generace Y). Prvním je bývalý voják Maniek, který trpí PTSD a ačkoliv podepsal smlouvu na román o svém působení na misi v Afghánistánu, tak nemá napsanou jedinou stránku. Druhý je mladá atraktivní dívka Zuza, která se stará o svou starou babičku a poté co si ji tato babička začne plést s její matkou, tak ji přestane babičku opravovat a postupně začne svoji matku hrát.
— Oba dva spojí společná pračka a společná slabost pro bulharský rap. Postupně začneme odkrývat minulost obou hrdinů. Dozvíme se, jak se Manek stal vojenským ženistou a co všechno prožil na misi v Afghánistánu a pro svého malého synovce jen stalkuje z dálky a přijít mu na narozeniny je pro něho mission impossible. Zuze zase obrátí život naruby několik slov, které ji řekne její babička v domnění, že mluví se svou dcerou. Pátrání po neznámém muži ji odhalí temné rodinné tajemství. Životy Zuzy a Manka se stále víc a víc proplétají a končí cestou obou na narozeniny Mankova synovce.
— Jakub opět předvádí brilantní práci s náladou, slovy a obrazy. Věřím mu každé písmenko a i vedlejší postavy jsou napsané uvěřitelně a plasticky. Klíčová scéna z Mankova působení na misii je napsaná naprosto parádně a Horyzont prostě musím doporučit všemi deseti.

Tiráž
Vydalo: SQN v roce 2019
Čtou: Magdalena Cielecka a Tomasz Organek
Délka: 6 hod 23 min
Formát: audiobook
ISBN: 34036419

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s