Poeta, strażnik i więzień – Jung-Myung Lee – Świat Książki 2016

Tohle byla moje první kniha, kterou jsem začal číst v roce 2020, sáhl jsem po ní, protože jsem moc korejských knih nečetl a kupodivu šlo o dobrou volbu. V anglickém překladu kniha vyšla pod názvem The Investigation a netuším, zda se chystá někdo ji vydat v českém nebo slovenském překladu.
— Děj knihy s odehrává v roce 1944 v japonském koncentračním táboře Fukuoka. První a nejpovrchnější linkou tohoto románu je vyšetřování vraždy jednoho z obávaných dozorců v tomto táboře. Ale na tuto dějovou linku se nabalují další linky a vyprávění jde stále více a více do hloubky. Při čtení změníte pohled na většinu postav a autor na vás přichystá mnoho dějových zvratů. Je pravdou, že občas se vyprávění přibližuje i téměř hranici kýče a citového vydírání ale myslím si, že přes tu čáru se nedostaneme.
— Líbilo se mi, že autor zde řeší spoustu různých motivů a problémů aniž by to kazilo čtenářský zážitek. A konkrétně zde jde o síle pozitivního myšlení, vlivu okolního světa na chování jedince, japonském rasismu, japonských válečných zločinech, síle literatury, hudby a krásy obecně. Také jazyk této knihy je velice krásný a plný pěkných obrazů ačkoliv se odehrává v prostředí, které představuje peklo na zemi.
— Ačkoliv kniha je klasická beletrie, tak mnoho prvků knihy je založených na realitě. Korejský básník Yun Dong-ju pravdu existoval, opravdu zemřel ve Fukuoce a pokud čtete anglicky, tak si můžete jeho básně vychutnat. Každopádně, pokud vám nevadí přečíst si něco, co bude plné bolesti a zmaru, pak vám tuto knihu mohu doporučit.

Tiráž
Vydal: Świat Książki v roce 2016
Originální název: 별을 스치는 바람
Rok vydání originálu: 2012
Překlad: Jan Kraśko
Délka: 10 hod 12 min
Formát: audiobook
ISBN: 9788379435050

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s