Głód – Alma Katsu – Albatros 2018

Hlad se hodně často označuje jako horror ale podle mého názoru bych ho označil spíše za historický román s nadpřirozenými či horrorovými prvky. Jde o román, který je postaven nad historií takzvané Donnerovy výpravy (Donner party) ale autorka některé reálné historické události a postavy vypustila a naopak něco si přibájila nebo pozměnila.
Ale protože svoje dílo nevydává za literaturu faktu, tak v tom nevidím žádný problém.
— Události, z kterých vychází děj této knihy se udály v letech 19746-1847 v USA. Velká skupina různých lidí z Illinois se vydává s dostavníky taženými voly do Kalifornie. Jejich rozhodnutí použít málo známou zkratku se jim krutě vymstí a výprava skončí obrovským fiaskem. Přičemž se nad touto výpravou neustále vznáší podezření z kanibalismu.
— Ale i když si odmyslíme ty nadpřirozené prvky příběhu, tak tu nenajdeme klasické vyprávění. Autorka hlavní linku o putování výpravy osadníků prokládá příběhy jednotlivých účastníků, kteří mají různá temná tajemství z minulosti. S každou překonanou mílí a s tenčícími zásobami jídla se mezi jednotlivými účastníky prohlubuje ponorková nemoc a ani těch temných tajemství neubývá. Výprava se dělí na znesvářené skupinky a všichni mají nervy napnuté jak struny.
— Musí říci že jak styl vyprávění, tak i atmosféra historické Ameriky autorka vystihla dobře. Takže pokud vám nebude vadit, že Hlad není klasický horror ale spíše vyprávěním o temných stránkách lidské duše a povahy, které mohou v extrémních podmínkách snadno vyplout na povrch, pak je velká šance, že se vám bude kniha líbit.

Tiráž
Vydal: Albatros v roce 2018
Originální název: The Hunger
Rok vydání originálu: 2018
Překlad: Danuta Górska
Délka: 12 hod 21 min
Formát: audiobook
ISBN: 24171431

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s