Iluzjonista – Remigiusz Mróz – Filia 2019

Iluzjonista je druhý díl série Gerard Edling a první díl této série nazvaný Behawiorysta se mi hodně líbil. Zajímavé na Iluzjonistovi je to, že se odehrává zároveň po událostech popsaných v Behawiorystowi ale druhá dějová linka se vrací na úplný začátek profesní dráhy Gerarda Edlinga, která začala ještě za komančů.
— V knize sledujeme dvě dějové linky. Jedna se odehrává v současnosti a sledujeme vyšetřování spektakulárních vražd, které odkazují na řádění sériového vraha, který vraždil v době PLR a na jehož stíhání se Gerard účastnil jako začínající vyšetřovatel. V druhé dějové lince, která je retrospektivou do dob vlády jedné strany se vyšetřovatelé potýkají kromě rafinovaného sériového vraha i s polskými estebáky, kteří se o případ také velice zajímají.
— Důležitým prvkem v historické linii knihy je také vztah Gerarda k jeho nadřízenému, který je zároveň něčím mezi jeho mentorem a náhradou jeho otce. I když to Gerard moc nedává najevo. A v obou dějových linkách je hodně výrazný vztah Gerarda s jeho životní láskou, kterou ale v závěru pátrání po sériovém vrahovi z doby PLR rozejdou. Ta je pravým opakem Gerarda – divokou punkerkou napojenou na protivládní hnutí a bytostně nesnášející všechny instituce a všechny autority.
— Pokud máte přečtené jiné knihy R. Mróze, pak v této knize objevíte spoustu narážek a postav z jiných jeho knih. Je pravda, že ta historická linka mě asi bavila více a celkově byl tento díl o něco slabší než Behaviorysta. Ale na druhou stranu oceňuji, že je zde věnováno mnohem více prostoru vztahům Edlinga mezi dalšími postavami knihy. Co se moc nezměnilo je notná dávka dosti realistického zobrazení násilí a brutality. A další plusem jsou dosti vtipné slovní přestřelky mezi Edlingem a jeho partnerkou. Každopádně pokud vám nevadí více krve, pak tuto knihu mohu bez problémů doporučit.

Tiráž
Vydala: Filia v roce 2019
Čte: Robert Jarociński
Délka: 12 hod 48 min
Formát: audiokniha
ISBN: 9

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s