Demony Wojny (tom 2) – Adam Przechrzta – 2014 Fabryka Słów

V druhém díle série Demony Wojny zastihneme hlavního hrdinu plukovníka Rozumowského působícího v ilegalitě v německé Festung Breslau (pevnosti Wrocław ), kde vystupuje jako německý důstojník aby pátral po tajném archivu zázračných zbraní nacistů. Svede přitom svou sousedku hraběnku a vdovu po důstojníkovi, který byl s tímto archivem spojován.
— Kromě rozkazů od Stalina musí plnit i rozkazy svých německých nadřízených a tedy pátrá po vrazích mladých dívek, které se po Breslau začínají stále častěji objevovat. To jak je přesvědčen, že do té části Vratislavi, kde žije nebude rusá armáda střílet a bombardovat evokuje populární vtipy o Stierlizovi. Bere si pod svá křídla i mladého syna své milenky aby ho ochránil od rychlé smrti v řadách Hitlerjugend a je zaskočen i tím, jak si ho oblíbí ještě mladší dcerka paní hraběnky. Začíná vidět v Němce jako lidské bytosti.
— Nicméně i v tomto dílu Adam ukazuje, že je šikovný autor fantastické literatury a jeho vyprávění má spád a atmosféru města, které ví, že jeho dny jsou sečteny a příchod Rusů, kteří budou vraždit a znásilňovat je jen otázkou času. Ten všudypřítomný nihilismus je vykreslen také dobře.
— Jako v prvním díle se kromě hlavní dějové linky rozvíjejí další krátké a delší linky a různě se proplétají a děj se nekompromisně valí dopředu. Když nehledáte velkou literaturu, velké myšlenky a realitu ale stačí vám inteligentní „brak“, pak je tato série dobrá volba. Sice na příběh za nějaký čas zapomenete, podruhé to číst nebude chtít ale při čtení se budete skvěle bavit, budete držet palce hlavnímu hrdinovi (i když je to ruský bolševik převlečený za německého nacistu) a třeba zjistíte i pár zajímavých faktů, které jste neznali.

Tiráž
Vydala: Fabryka Słów v roce 2014
Čte: Bartosz Głogowski
Délka: 10 hodin 52 minut
Provedení: audiobook
ISBN: 9788378308683

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s