Demony Wojny (tom 1) – Adam Przechrzta – 2013 Fabryka Słów

Adam Przechrzta mne oslovil už svou trilogií Materie Prima ale na knihách ze série Demony mi trošku vadilo, že hlavní hrdina je důstojník z krvavých oddílů SMERŠ. Když jsem viděl v nabídce empikGo Demony Wojny jako audioknihu, tak jsem tomu dal šanci. A udělal jsem dobře.
— Jde o nadprůměrnou akčňárnu z druhé světové války a tento příběh začíná v nemocnici, kde hlavní hrdina Aleksander Razumowski leží po převezení z bojů u Leningradu a obává se, že mu amputují nohy a pak brzy zemře na otravu krve. nakonec všechno dopadne jinak a Saša dokonce získá superschopnosti, které z něho udělají něco mezi James Bondem a Rambem.
— Po odchodu z nemocnice dostane za úkol vybudovat nové jednotky jménem SMERŠ a ještě vyřešit záhadu s jednotkou zabijáků, kteří v týlu vyvražďují vesnice a buď jsou to odpadlíci z NKVD a nebo mistrně napodobují taktiku těchto vraždících jednotek. zamotává se tím do interních bojů mezi Stalinem a Berijou, což je obrovská noční můra.
— Příběh má velice slušné tempo, hodně temnou atmosféru, krásně popisuje drsný a paranoidní svět stalinského Moskvy a autor vidí tu dobu velmi realisticky. Až na pár drobností jsou všechny reálie víceméně založené na skutečnosti a uvěřitelné. Žánrových klišé je zde tak akorát a nevadí vám. Celou dobu jsem se dobře bavil a dokonce jsem tak trošku fandil hlavnímu hrdinovi i když to byl komanč. Doporučuji velice a měl bych radost, kdyby něco od Adama vyšlo i v češtině.

Tiráž
Vydala: Fabryka Słów v roce 2013
Čte: Bartosz Głogowski
Délka: 10 hodin 27 minut
Provedení: audiobook
ISBN: 9788375749014

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s