Led – Pavel Korněv – FANTOM Print 2015

Led je úvodní kniha fantasy/sci-fi série Příhraničí. Série má zatím více jak deset dílů a odehrává se někde na severu Ruska, kde v důsledku blíže nespecifikované události došlo k prolnutí naší reality s paralelním světem plným vampýrů, vlkodlaků, mýtických zvířat a podivných úkazů.
— Víceméně jde o klasickou akční řežbu s drsnými hláškami a slušnou dávkou černého humoru. Něco jako věci od Kulhánka, Kotlety nebo Žambocha. Pavel Korněv se těmto borcům může celkem rovnat a píše dobře, příběh sviští jak Usain Bolt na kokainu a svět příhraničí je opravdu zajímavý.
— Ale po dočtení knihy jsem měl neodbytný pocit, že občas je méně více. V tomto celkem krátkém příběhu na vás autor vysype téměř kompletní bestiář nějaké crossover RPG. Mezi jednotlivými akčními scénami je maximálně půl hodinka času a akce střídá akci. Minimálně bych z toho universa vyhodil různé ty upíry, vlkodlaky a další fantasy faunu. To míchání sci-fi fantasy mi přijde už moc a tento svět mi přijde hodně přeplácaný a schází mi lepší vnitřní logika světa. Už ta kombinace kalešnikovů, luků a magických zbraní je docela divočina.
— Na druhou stranu, pokud akceptujete tento imaginární svět, tak si můžete užít atmosférickou akci ve velmi originálním světě. Takže pokud vás baví kulhánkovky a podobné akčňárny, tak si určitě užijete i tuhle pecku z ruského severu. Mne ale víc bavil svět série STALKER, který má sice o něco pomalejší tempo ale větší vnitřní soudržnost. Blbý je, že to zatím nikdo nepřeložil.

Tiráž
Vydal: FANTOM Print v roce 2015
Překlad: Markéta Klobasová
Původní název: Лёд
Rok původního vydání: 2005
Počet stran: 368
Vazba: brožovaná
ISBN: 9788073983031

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s