KAR – Miloš Urban – Argo 2019

Miloš Urban – KAR

Od Miloše Urbana jsem už několik knih už četl a tak jsem byl zvědavý, jaká bude ta zatím poslední. Dříve hrála v románech Miloše Urbana velkou roli Praha a v románu KAR jsou jedním z hrdinů Karlovy Vary. Více méně jde by se mohlo říci, že jde o detektivní román ale rozhodně nečekejte něco ve stylu Agathy Christie. Spíše něco ve stylu Nesba nebo Cartera.
— Kromě základní dějové linie, kdy se spisovatel detektivek a rodák z Varů pokouší odhalit, kdo a proč napadá v tomto městě náhodné lidi, snaží se je pokousat a posléze páchá sebevraždu. Ale máme tu také tajemné fotografie neznámé dívky, podivný milostný trojúhelník, který se závěru dostane ještě další stranu. Nechybí ani démoni z minulosti a různé spiklenecké hrátky.
— Kniha má dosti temnou a depresivní atmosféru a hlavní hrdina má se svým rodným městem dosti komplikovaný vztah. Většině čtenářů hlavní hrdina, ani většina dalších postav knize nejsou moc sympatičtí lidé. Snad bývalka hlavního hrdiny je celkem v pohodě, bez nějakých psychických nebo povahových poruch nebo nepříjemných zlozvyků. V závěru knihy se nakonec vše víceméně vysvětlí, včetně identity tajemné slečny z fotografií.
— V závěru bych možná měl knihu doporučit ale jsem trochu na vážkách. Ne že by kniha byla špatná ale ani jsem se z toho ani neposadil na zadek. Prostě mírně nadprůměrná kniha. Proto možná záleží i na tom, jaký máte vztah ke Karlovým Varům nebo Miloši Urbanovi.

Tiráž
Vydalo: Argo v roce 2019
Počet stran: 352
Vazba: pevná
ISBN: 9788025727683

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s