Listy zza grobu – Remigiusz Mróz – Wydawnictwo Filia 2019

Remigiusz Mróz je můj oblíbený autor ale je to také docela slušný grafoman a protože seká knihy jako Baťa cvičky, tak ne všechny jeho knihy nejsou tak geniální jako série o Chyłce a Zordonovi. Ale některé jeho knihy tak dobré nejsou. Před nedávnem jsem přelouskal oba díly ze série Damian Werner a Listy zza grobu se v leččemž knize Nenalezená docela podobá. Ale velké plus této knihy je v tom, že k té story, která je podobná předchozím dvěma knihám přidává celkem slušnou dávku černého humoru a tak trošku chyłkovských hlášek.
— I Seweryn se po velmi dlouhém čase potkává se dávnou láskou a opět také zde máme stará tajemství a podivná spiknutí. Opět autor s čtenářem hraje digitální a kryptografickou stopovanou. Vše se odehrává na malinkém městě, téměř vesnici, kde se všichni znají a vidí si do talířů. I zde se příběh začíná odehrávat od dávno mrtvého média. V Nenalezené se příběh odehrává od nalezení video kazet VHS a v Listech zase od nalezených disket.
— Musím ocenit, že Listy zza grobu jsou alespoň z mého pohledu o level lepší než ta oba díly série Damian Werner. Kupodivu se mi líbily všechny linky této knihy. Jak to hledání zakódovaných vzkazů, tak ta milostná linka, tak i ta atmosféra maloměsta kolem. Mróz je už vypsaný a řemeslně zručný a tak jsem tuto knihu docela rychle zhltnul.
— Seweryn Zaorsi se po moha letech vrací do svého rodného města, kde koupil dům, který patřil otci své první lásky a zároveň místnímu policistovi, který tragicky zahynul. Při renovaci garáže narazí pod podlahou na krabici se stařičkými disketami. Když ty diskety předá svému nejlepšímu kamarádovi, který je zároveň starosta města a manžel jeho první lásky, tak při pokusu vyluštit vzkazy na disketách zabředne jak do zakázaného vztahu, tak do zamotaného spiknutí.
— Každopádně jsem si tu knihu docela užil a i když není tak parádní jako jeho nejznámější série ale patří k tomu lepšímu z jeho tvorby. Docela bych byl rád, kdyby autor vydal alespoň jeden další díl. Kromě Chyłky je to kniha, kterou bych doporučil jako dobrý způsob, jak se seznámit s autorem.

Tiráž
Vydala: Filia v roce 2019
Čte: Marcin Dorociński
Čas: 11 hodin 23 minut
ISBN: 9788380757240

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s