Krzyż i sztylet – David Wilkerson – Dobry owoc 2018

Krzyż i sztylet – David Wilkerson

Vyšlo i v češtině pod názvem jak jinak než Kříž a dýka. Když jsem se o knize zmínil na Facebooku, tak se ozvalo hodně lidí, s tím, že knihu přečetli v době, když přijali Krista. A pro hodnocení knihy je hodně důležité, jaký máte vztah k víře. Protože kniha je založena na skutečném příběhu autora, křesťanského kazatele někde na americkém venkově, kterého Bůh povolá do New Yorku, kde se odehrává soud s mladistvými ganstery. Tato událost rozjede dlouhou cestu, kdy se David Wilkerson začne o bezprizorní velkoměstskou mládež zajímat a nakonec založí humanitní organizaci Teen Challenge, která pomáhá závadové mládeži i dnes.
— A právě jde o to, jak se čtenář staví k existenci Boha. Pokud je věřící, pak se mu tato kniha bude hodně líbit. pokud je bude ateista, pak může mít s touto knihou velké problémy a bude to považovat za takovou Strážní věž ve vazbě : ) Já jsem agnostik, a tak jsem někde mezi.
— Ještě pro upřesnění se musím zmínit, že příběh zrození Teen Chalange se odehrává na začátku šedesátých let, takže příběh má tak trošku retro nádech, což v kombinaci s dost až naivním křesťanským optimistickým přístupem může leckomu připomenout Rychlé šípy.
— Jelikož jsem knihy poslouchal v rámci předplatného služby empikGo, tak jsem si ji nakonec poslechl celou a nijak moc jsem při tom netrpěl. I když musím konstatovat, že u pasáží, když DW poprosí Boha o znamení, peníze nebo něco podobného a vzápětí se mu přání plní, jako by mluvil do skrytého mikrofonu v severokorejském hotelu, mi někdy dávalo zabrat a občas jsem měl drobné cukání se na knihu vykašlat.
— Nicméně, jde o velký pozitivní příběh a ať už si o božských vnuknutích myslíte co chcete, tak mám v úctě každého, kdo pomůže narkomanům zbavit se závislosti a je víceméně jedno, jakou má k tomu motivaci. Na rok a okolnosti vzniku není jazyk a tempo vyprávění takový propadák a pokud máte chuť na takovou křesťanskou Pomádu – tak minimálně jako audiokniha se Kříž a dýka dá bezbolestně přežít.

Tiráž
Originální titul: American War
První vydání: 1963
Vydal: Dobry Owoc v roce 2018
Překlad: Ludmiła Sosulska a Joanna Zawistowska
Čte: Maciej Kowalik
Čas: 6 hodin 21 minut
Provedení: audiokniha
ISBN: 9788395104206

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s