Booktubeři všech zemí spojte se – tom 3 – Komiksový speciál

Po dvou dílech (tom je polsky díl) článků, které doporučují zajímavé lidi na knižním youtube nóbrž booktoobery přinášíme speciál věnovaný těm, kteří mluví a natáčejí o komiksu. Jednu booktuberku, která ve svých videích zmiňuje i mangu jsem doporučoval už v prvním díle tohoto seriálu. — Kupodivu jako prvního musím zmínit, někoho, kdo je pro většinu českého booktube vnímám jako veřejný nepřítel číslo jedna křížený satanových synovcem ale mně prostě jeho videa baví a vůbec mi nevadí, že ve svých videích nemluví o psech ani kočkách, což by většina knihomolů a hlavně knihomolek brala jako smrtelný hřích.

— Další chlapík, který je fandou komiksu a umí o něm zábavně a zasvěceně hovořit je Lenny, který vystupuje v pořadu Komiksové bubliny.

— A protože jsme zkurvení sluníčkáři, vítači a multikulti zaprodanci musíme doporučit i nějaké videa o manze. Spoustu výborných videí najdete na kanálu webu AMzone.cz. Grammar nazi snad nějak vydejchají ty volumka a podobné anglicismy.

— Jelikož neznám moc polských booktoberů, kteří se věnují komiksu a manze a vydávat článek o komiksových vydavatelstvích neplánuji, tak jen okrajově zmíním polské vydavatelství Kultura gniewu. Čím se toto vydavatelství liší od běžných vydavatelství zaměřených na komiks je to, že KG nevydávají klasický akční komiks se svalovci v leginách, kteří si navzájem dávají do držky ale specializují se na komiks pro děti a alternativní evropský komiks (zejména francouzský  a polský). Díky nim se můžete přesvědčit, že jako komiks jde zpracovat jak historické, tak geopolitické náměty— A jako takovou třešničku na závěr bychom vám představili nejlepší anboksink video na českém, slovenském, polském a maďarském youtube.  

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s