Booktubeři všech zemí spojte se – tom 1

Před pár dny rozvířilo poklidnou hladinu v malého rybníčku  českých a slovenských booktuberů a zejména booktuberek ostrý fight ohledně natáčení videí o knihách. Osobně se přikláním jak k postoji nakladatelství Gorgona, tak k autorovi toho druhého článku. Sice je pravda, že asi by potrefené husy méně kejhaly, kdyby zvolil styl méně podobný prezidentským bonmotům a kritiku více zaobalil. Ale žijeme ve světě kde kundy a vyhrožování smrtí lítají i v novoročním projevu prezidenta, takže je naivní si myslet, že se lze pohybovat na internetu a nesetkat se s nenávistí a hulvátstvím.
— Ale přejdu k tomu podstatnému abych nedělal to, co jisté booktuberce zazlívám – chci zde uvést příklady, jak to lze dělat lépe. Budu sem házet lidi bez ohledu na gender, národnost, sexuální orientaci, věk a podobné škatulky.— První musím určitě jmenovat Lenku. Ne tu, kterou asi sledujete vy (i když k ní, zas tak velké připomínky nemám) ale tu která je první zástupkyní ze zahraničí. Inferno na polici je naprosto dokonalý kanál.  Lenka sice recenzuje i normální knihy ale nejzábavnější jsou její recenze knih s hodně pochybnou literární kvalitou. Ale když nějaký brak vtipně a ostře sepsuje, vždy použije nejen spoustu relevantních argumentů ale na závěr recenze doporučí lepší knihy s podobným námětem nebo ze stejného žánru.

— A když už jsme na tom Slovensku, tak bych doporučil jednu výtečnou slovenskou booktuberku, která čte dospělou literuaturu a také literaturu faktu. Fajn je i to, že čte nejen slovensky ale také anglicky. Jmenuje se Petra a její kanál Petrin knižní tip.

— A když začínáme ženami, tak do třetice budeme pokračovat slečnou a také z zahraničí ale protože jsme na Kurwa czytaj, tak nesmíme zapomenout  na naše kobiety! Aga z kanálu Czytam sobie točí naprosto dokonalá  videa a navíc je to prostě łaska : )

— A teď je myslím nejvyšší čas zabrousit i do Čech a zmínit i nějaké chlapi, co říkáte? Takže bych asi zmínil Čtenáře Jardu Konáše, kterého možná znáte také z Hudebních masakrů nebo z Příběhu písně ze Streamu. Jarda čte jak populární literaturu jako je King nebo Lovecraft (jehož je velký fanda), tak náročnější a dospělejší literaturu.

— A protože nejen písmenky živ je čtenář, tak bych zmínil jednu slečnu, která nemluví jen o klasických knihách ale také o manze a říká si Dýňový král. Stejně jako její kanál.

—  A to je zatím všechno. Plánuji postupně v dalších dílech představit další booktubery a případně možná i bloggery ale to ještě uvidíme. Jinak bych ještě chtěl poznamenat, že ač videa Rodaw opravdu nemusím, tak oceňuji, že se snaží spojit tuto scénu, i když se někdy její fanynky a fanoušci chovají jako sekta.
—- Pokud se vám tento článek líbil, tak můžete pokračovat druhým dílem.

2 komentáře Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s