Teorie o čínské duši – Carlos A. Aguilera – Fra 2009

Knihu jsem si koupil tak trochu omylem. Jelikož jsem nečetl anotaci, tak jsem na základě názvu předpokládal, že jde o nějakou studii nebo populárně naučnou knihu o čínské filosofii a mentalitě. Až když jsem si přečetl anotaci už na reálné obálce knihy jsem zjistil, že jde o cestopis.
— Navíc nejde o cestopis ledajaký. Autor zde popisuje méně známou část Číny, jako jsou například pojízdné budhistické chrámy nebo kolonie Japonců, odříznutá od okolního světa a přístupná pouze věží s jedním výtahem nebo vrtulníkem. nebo uzavřené čtvrti trpaslíků, které najdete v některých čínských městech. A podobné podivnosti a zvláštnosti.
— Edukativní dopad knihy ale trošku kazí fakt, že si autor vše vymyslel a v Číně nikdy nebyl. Kniha je útlá ápětka, se stovkou stránek a něco a punkově vypadajícími ilustracemi, takže ji bez problémů přelouskáte za víkend nebo jeden až dva večery.
— Nicméně tato mystifikace vypadá velice věrohodně a autor bravurně své teorie doplňuje o čínská a japonská slovíčka, včetně vysvětlivek na konci knihy. Dekadentně paranoidní atmosférou kniha trochu evokuje samizdatové romány nebo božského Chucka. Hodnotím jako příjemný nadprůměr, který se hodí jako pauza mezi dvěma těžkými knihami nebo jako v mém případě, jako nouzovka, když je potřeba dobít Kindle.
— A pokud vás kniha zaujala, můžete si přečíst malou ukázku v PDF.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s