Mysterium tremendum – Sebastian Rainer – Panteon 2015

Když jsem si prosvištěl hodnocení na databázi knih, tak jsem se chvíli rozmýšlel, zda se do knihy vůbec pouštět, protože zde převládalo negativní hodnocení. Nakonec to zas tak velká katastrofa nebyla ale chápu, že ten kdo knihu četl v době vydání a hlavně mystifikační masáže ve stylu Blair Witch, tak asi své zklamání dával najevo razantněji.
— Nakonec šlo o průměrnou kopírku (těch povedenějších) klasických samizdatových románů z doby ruské okupace. jediné čím se příběh liší od tohoto schématu je to, že místní fízl je vykreslen v celkem příznivém světle až se sympatiemi. Jinak zde máme jak slušnou dávku mystiky, tak drobné konspirační narážky mezi řádky, tak líčení běžného života osmdesátkové vesnice někde v Beskydech či kde.
— Příjemným bonusem jsou pasáže o výtvarném umění a to zejména o jednom slavném tizianově obraze. Jinak tato kniha rozhodně nikoho neohromí ale ani neznechutí tak, že by ji odložil a nedočetl. Prostě slušné řemeslo. Podobně by se dal hodnotit i krátký film, který byl natočen jako součást PR této knihy a který je stále možné shlédnout na webu csfd.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s