Poslední aristokratka – Evžen Boček

Obrovské zklamání. Knihu doprovází neskutečný hype a tvrzení, že je vtipná bych označil jako velice kontroverzní. Tedy autor se pokouší páchat humot (to není překlep ale terminus technikus – modří vědí) ale jde o takový ten druh humoru, který produkují Troška, TeleTele nebo Zdeněk Izer. Asi jsou okamžiky, kdy může člověku takto nízko postavená laťka vyhovovat ale omluvám se, tady chyběl už jen předtočený smích ve stylu Ala Bundy.
V knihomolských skupinách na Facebooku všichni básní, jak se u četby této knihy smály nahlas nebo válely po zemi (opět nejde o chybu ale o fakt, že to píší z 99% ženy) a já musím konstatovat, že jsem se asi na dvou místech v duchu usmál. A přitom nejsem nějaký bezcitný sériový vrah (jako ten druhý Bunda). U Oveho jsem se smál a v závěru dojímal jako nějaká baba, která žije sama s pejskem nebo kočkou.
To co v jiných knihách a jiným autorům funguje: absurdní situace, podivné postavičky a hrdina „bojující“  s celým světem  – tady nějak nefunguje. Autor prostě moc tlačí na pilu, dělá to příliš okatě nebo to ještě nemá úplně zmáknuté a tak má náročnější čtenář stejný dojem jako když se kouká na nepovedený akční film. Každou minutu něco vybuchuje, stále po sobě lidé střílejí, sofistikovaně si rozbíjejí držky, navzájem se nahánějí pěšky či auty ale vy se nudíte stále více a více…
Tím nechci říci, že se vám to nemusí líbit ale jen varovat, že se jedná o dílko na které musí být ta správná nálada a zejména vůle zcela vypnout mozek.

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s