Tvé překrásné já – Chuck Palahniuk

Tvé překrásné já je jako dobrý korejský film. V jednom balení si vychutnáte několik žánrů a způsobů vyprávění a u všech se budete královsky bavit.
Jednak je tento příběh kurevsky povedenou parodií na vlnu šedivek, druhak je to originálně pojatá distopie, kde upíři jsou všichni ženského pohlaví a nepotřebují vysávat nikoho druhého ale vystačí si sami se sebou. Božský Chuck nešetří vtipy a kritikou moderní společnosti. Skvěle zde autor remixuje i jednu kapitolu z kultovního Kill Billa. Jen Pai Mei je ženská a kung fu a kendo nahrazuje ipsacedo a výroba různých megamastítek. Jen při finálním fightu dobra se zlem to autor malinko ošulil pomocí deux ex machina.
Erotické pasáže dosti připomínají texty grincorových kapel, jen jsou zde potlačeny popisy nechutných chorob aby se autor mohl více věnovat podrobné topologii ženských partií. Občas se do vyprávění promítnou i různé spiklenecké teorie a narážky na mediální manipulaci.
Palahniuk je důstojným pokračovatelem geniálního Williama Sewarda Burroughse, kterého nahradil na pozici největšího žijícího spisovatele. Stejně jako on je neskutečně vtipný a promyšleně a precizně kritizuje spoustu projevů a nedostatků moderního světa.
Pokud vám nevadí v knize sem tam nějaká ta nechutnost, sprosté slůvko a ustojíte i slušnou porci erotiky, která je podána s tak scholastickým vědátorským odstupem, že vám pták ani neťukne a s julčou to bude přes kopírák, tak je tento příběh skvělou a vtipnou kritikou moderní přesexualizované konzumní společnosti. Král je opět ve formě.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s