Babička pozdravuje a omlouvá se – F. Backman

Babička se stylem vyprávění a způsobem vystavění příběhu hodně podobá Ovemu. Přesto se mi líbil více ale to je způsobeno více faktory. Ove byl první a tedy trošku zjevení na čistém literárním nebi. Do příběhu starého muže jsem se více vcítil než do příběhu malé holčičky. Kniha obsahovala různé narážky na Harryho Pottera, které jsem jako dospělý čtenář, který nečetl ani jeden jeho příběh, tolik nepobíral. I posedlost tímto fenoménem, která postihuje hlavní hrdinku mi byla cizí, i když chápu, že je celkem hojně rozšířená u mladších čtenářů a to nejde jen o děti.
Stejně jako Oveho, tak i všechny ty nesympatické a otravné sousedy a sousedky hlavní hrdinky si postupně oblíbíte, když zjistíte, proč se chovají, tak jak se chovají a jaká peklíčka se skrývají v jejich minulosti. Příběh hlavní hrdinky je jak pečínka prošpikován výlety do vymyšlené pohádkové země a jsme zde seznamovány s její mytologií a pohádkovými příběhy (stvořených na podkladě skutečných událostí) z tohoto světa. Ty mne trošku otravovaly.
Takže pokud se vám líbil Ove, tak když sáhnete po Babičce, neuděláte chybu. Pokud se vám líbila Aristokratka, tak nevím, zda zde prezentovaný humor pro vás nebude moc složitý.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s