Sál smrti – Peter May

Třetí díl Čínských thrillerů ještě více klade důraz na vztahy mezi oběma hlavními hrdiny a slušně přitvrzuje, co se detailů vražd týká. Násilí se také dostává až přímo do života hlavních hrdinů. nepřipomíná vám to sérii s jakýmsi Cormoranem Strikem?
Opět se dočkáme nadprůměrného příběhu (i když geniality Lewiské trilogie nedosáhne), exotických realit, čínské politiky jako v předcházejících dvou dílech. Jen těch mrtvol je zde jak u Kulhánka a policie nejdříve nezná jejich totožnost. Příjemnou změnou je i to, že se příběh přesouvá z „komunistického a tradičního“ Pekingu do „kapitalistické a supermoderní“ Šangaje.
Jak toho napsat více a nespojlovat? Tak jen telegraficky: přibude zcela nová postava Mej-Ling, sexy čínské policejní důstojnice, což logicky vede k „dívčí“ válce, opět je zde jeden bílý cizinec, se kterým si Margaret začne rozumět, politika a tlak nadřízených nesmí chybět.
Pokud jste útlocitnější povahy, tak rozhodně nečtěte tuto knihu před jídlem a ani bezprostředně po něm. Jednak je tam spousta nepříjemných detailů z různých pitev a druhak jsou tam barvitě líčeny detaily čínské kuchyně, které jsou hodně daleko chutím běžného Evropana. Jo a pokud nedáváte příběhy, kde je ubližováno dětem, tak si čtení tohoto dílu rozmyslete. Ale každopádně je to Peter May. Ten píše jen povedené a geniální knihy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s