Zatím dobrý – Jan Novák – Petrov 2004

„Tři králové revival“ je asi opravdu největší story studené války. A „česká válka“ byl jeden z největších úspěchů českých vojáků v moderní historii, o to cenější, že zde bojovali češi proti spojeným silám svých dvou arcinepřátel (z toho němci jsou nepřátelé odvěcí). Ta přesila proti které stálo 5 a později jen tři muži (či spíš kluci) byla nepředstavitelná.
Stejně ne li ještě více musí člověk obdivovat odvahu a bezdolnou sílu žen v „zázemí“. Ať už jde o jejich sestru, matku či další ženy a muže z jejich okolí. Děj knihy je velmi obsáhlý. věnuje se jak otci a ostatním Třem králům a situaci za druhé světové války. Následuje celý příběh bratří a spol, se vsuvkami o „podstatě komunismu“, s epizodami ze života lidí z jejich okolí a končí krátkým shrnutím života Mašínů a Paumera ve svobodném světě.
Celý příběh ukazuje absurditu a tragedii minulého století v (nejen) Střední evropě. Celá kniha je napsána vemi svižně a přesto „do hloubky“, jen s mírnými sympatiemi pro „hlavní“ hrdiny. Zejména část příběhu odehrávající se v komunistickékm Německu se čte opravdu jedním dechem.

BTW: byli to hrdinové.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s