Rodová znamení – Nancy Huston – Odeon 2008

Výtečné! Na osudech čtyř dětí z jedné rodiny, časově rozkročených od druhé světové války po dnešek můžeme sledovat změny myšlení lidí i to, jak osudové okamžiky velkých dějin, působí na malé dějiny jedné zdánlivě obyčejné rodiny.
— Dva kluci a dvě dívky. Příběhy jsou seřazeny od současnosti do hlubší a hlubší minulosti. Drobné detaily v novějších příbězích pak získávají temná vysvětlení či příčiny a atmosféra s každou stránkou houstne a houstne.
— Autorka si hraje se symbolikou jmen postav, s jejich národní, náboženskou i obecnou identitou, má hodně černý smysl pro humor a smysl pro drobné detaily.
— Řeší se tu nejen nejen historická vina Němců ale i palestinsko židovská nenávist a také židovská identika v současném světě.
— Autorka opravdu skvěle pracuje s principem pohledu na nějakou událost nebo chování nějaké postavy z různých úhlů, podle toho, z čího podledu se na událost nebo osobu díváme. Někdy nějaká událost, vztah postav či jejich motivace získávají úplně jiný kontext, když se ve vyprávění o generaci hloub v minulosti, podíváme na tuto událost pohledem jiné postavy.

Reklamy

One thought on “Rodová znamení – Nancy Huston – Odeon 2008

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s