Šantaram – Gregory David Roberts – Domino 2006

Linbába aneb cesta tam a zase zpátky je stejně epické vyprávění jako Děti půlnoci, jen je vyprávěna z pohledu góry (tedy gaidžina), přesto nabízí tak komplexní pohled na Indii jako Salman Rushdí. Autor, jinak protřelý kriminálník, dokáže nacházet v každém, to nejlepší a nejlaskavější. A je jedno, zda se jedná o Inda či Afgánce, člověka nebo dávku heroinu.
Prostředí a postavy se střídají ve stylu Michaela Baye a většina interiérů a exteriérů přímo překypuje barvami, zvuky a vůněmi. I když v knize není nouze o násilí a popisy největší chudoby, je celé vyprávění barvitou a veselou oslavou lidskosti a takzvaného třetího světa.
Řekl bych, že velká část čtenářů Šantaramu by mohla být i v množině fanoušků Coehla. Ale ti dva jsou jako nebe a dudy. Tak, kde je ing. Králík patetický a kazatelský, tam to Robertsovi věříme a baštíme mu to.
Doporučuji – doporučuji – doporučuji. A nebojte se tloušťky té knihy / knih. Budete to mít přečtené za stejný čas jako každou jinou „normální“ knihu. Nebo možná i dříve. إن شاء الله

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s