Přísně tajný cíl – Mark Frost – Tvój Styl 2008

Jsem velký fanoušek Twin Peaks, na kterých se Mark Frost významně podílel a jeho Seznam Sedmi a Šest mesiášů (které jsou poctou Sherlocku Holmesovi) patří mezi mé velice oblíbené knihy.
The Second Objectives (v češtině vyšlo jako Přísně tajný cíl) je napínavý a dobrý příběh ale mistrovství výše zmiňovaných knih bohužel nedosahuje. Ale nechápejte to špatně, kniha je to povedená ale přesto, že se mi líbila, tak už bych ji podruhé nečetl. Kdežto „Šestku“ a „Sedmičku“ jsem četl několikrát a to už nějaký pátek nemám čas na rereading.
Děj knihy se odehrává během závěrečné fáze druhé světové války, kdy už jsou Spojenci v Evropě a kdy se Němci pokusí zvrátit průběh války. Vyberou malou skupiny vojáků, kteří převlečení do amerických uniforem mají provést odvážný protiútok, kterému velí legendární Otto Skorzeny. právě v této tajné jednotce se potkává elitní voják SS von Leinsdorf a německý voják, který prožil velkou část svého dětství v Brooklynu Bernie Oster. Bernieho, který není moc schopný voják a zatím celou válku strávil jako automechanik německých důstojníků je do této mise vybrán proto, aby naučil své spolubojovníky americkou angličtinu a americké reálie. Díky tomu, že pomůže von Leinsdorfovi u zkoušky, si jej na oplátku on vybere do svého družstva, protože se díky svých schopnostem stává velitelem celé akce.
Bernie nově přezdívaný Brooklyn je později svědkem toho jak von Leinsdorf po své cestě po okupované Francii bez mrknutí oka zabíjí jednoho člověka za druhým. Brooklyn, který není ani tochu stoupencem nacistů se neustále rozhoduje, zda má svému spolubojovníkovi utéct a nebo počkat do doby, kdy zjistí tajný cíl jejich mise, který zná jen von Leinsdorf….

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s