Red Rising – Pierce Brown – 2015 – Drageus Publishing House

Opět rozporuplné pocity. Čekal jsem „čistší“ sci-fi a první díl této série se víc podobá YA sériím, jen v trošku drsnějším balení. Na druhou stranu, když se smíříte s faktem, že jde o trošku jiný žánr, než jsem čekal, tak kniha není napsaná vůbec blbě a autor dokáže dobře pracovat s atmosférou a napětím.
Takže ve finále nevím, zda budu v této sérii pokračovat.
A o čem to je? V budoucnosti, kdy byl kolonizován Mars jsou lidé rozděleni v přísném kastovním sytému , kde na vrcholu společnosti jsou vládcové zvaní zlatí a na samém dně jsou rudí, kteří jsou určeni na tu nejtěžší a nejpodřadnější práci. Náš hrdina pracuje jako rudý v dole a společně se svou mladou manželkou je zlatými na drobný přestupek odsouzen k smrti.
Díky komplotu se jeho přátelům podaří zachránit mu život a spiklenci přebudují jeho tělo i mysl tak, aby se mohl vydávat za zlatého, mohl se dostat do nějaké vůdčí místo, ze kterého by šlo účinně vést vzpouru. Po úspěšné transformaci je s novou identitou vyslán do institutu, ze kterého jsou po náročném výcviku vybíráni noví vládci do vedoucích funkcí ve vládě a armádě.
Po úvodní zkoušce jsou žáci rozděleni do několika skupin, které spolu bojují na život a smrt zbraněmi víceméně z období Římské říše. A vyhrát může jen jeden
.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s